Acest site utilizeaza cookie pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare si a se integra cu reţele de socializare. Prin click pe butonul "Sunt de acord" accepţi utilizarea modulelor cookie.
Citeste despre cookie

Cursuri si examene in scoala noastra arrow_drop_down

close

Olimpici și olimpiade, an școlar 2021-2022

▽ Rezultatele obținute de elevii colegiului la olimpiadele județene

Premianți la etapa națională a olimpiadelor școlare


1. Dumitrescu Ștefan Ionel, clasa a IX-a E, Premiul I, Olimpiada Științele Pământului, profesori Diaconu Vasilica, Tripșa Ovidiu, Onica Stela, Ulian Vladimir
2. Dumitrescu Ștefan Ionel, Medalie de bronz, Olimpiada Națională de Fizică, profesor Tripșa Ovidiu
3. Dumitrescu Ștefan Ionel, Mențiune, Olimpiada Națională de Biologie, profesor Diaconu Vasilica
4. Dumitrescu Ștefan Ionel, Mențiune, Olimpiada Națională de Chimie, profesor Stela Onica
5. Dumitrescu Ștefan Ionel, Mențiune, Olimpiada Națională de Lingvistică, profesor Evelina Cîrciu
6. Vasilică Amalia Elena, clasa a VI-a, Premiul I, Olimpiada de Limba și Literatura Română, profesor Anamaria Creangă
7. Frangu David Ștefan, clasa a VII-a, Premiul I, Olimpiada Națională de Limba Latină, profesor Nazâru Mirela
8. Cristea Adrian, clasa a XI-a, mențiune, Olimpiada Națională de Chimie, calificat în lotul olimpic lărgit, profesor Maria Vîrban
9. Moise Mara, clasa a X-a D, Premiul I, Olimpiada de Limba Germană, secțiunea Proiect, profesor Greif Beatrice
10. Țicău Bogdan, clasa a XI-a D, Premiul al II-lea, Olimpiada de Limba Germană, secțiunea Proiect; profesori Greif Beatrice și Domocoș Ramona
11. Stoian Meda, clasa a VIII-a, Premiul al III-lea, Olimpiada de Limba și Literatura Română, profesor Paler Oana
12. Stoian Meda, Mențiune onorifică, Olimpiada de Lingvistică, profesor Oana Paler
13. Birta Iulia, clasa a VII-a, Premiul al III-lea, Olimpiada de Limba și Literatura Engleză, profesor Cotfas Monica
14. Bălos Teodora, clasa a VIII-a, Medalie de aur, Olimpiada de Lingvistică, profesor Oana Paler
15. Dodiță Luca Antonia, clasa a XI-a F, Mențiune, Olimpiada de Limba Franceză, profesori Dan Daniela, Alina Lobodă
16. Mocan Eliza, clasa a IX-a E, Mențiune, Olimpiada interdisciplinară Cultură și Spiritualitate Românească, profesor Cîrciu Evelina
17. Ciolan Tudor Alexandru, clasa a XII-a E, Mențiune, Olimpiada de Limba și Literatura Română, profesor Burcea Diana
18. Andrei Victor Șchiopu, clasa a VI-a, Mențiune și medalie de aur, Olimpiada de Informatică, profesor Iacob Mirela
19. Chiribuță Robert, clasa a X-a B, Medalie de bronz, Olimpiada de Informatică, profesor Maria Popovici
20. Postolache David, clasa a VII-a, Olimpiada de Lingvistică, Medalie de bronz, profesor Gherghinel Daniela
21. Reith Sarah, clasa a VII-a, Olimpiada de Lingvistică, Mențiune onorifică, profesor Gherghinel Daniela
22. Gaspar Robert Dominik, clasa a XI-a C, Locul 3, Medalie de aur la Olimpiada de Tehnologia Informației și Comunicării, prof. Felicia Păcurar