Olimpiada de geografie, faza judeteana, 16-17 martie 2007.


In urma contestatiilor, Burcuta Crina a trecut pe primul loc la clasa a VIII-a cu (7.60 proba teoretica) nota finala 8.20

Nr crt Nume si prenume Clasa profesor indrumator Unitatea scolara Teoretica Practica Nota finala
1 Serban Roxana VIII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 8.00 8.00 8.00
2 Constantinescu Aurel VIII Sandor Ciprian CN ANDREI SAGUNA 7.50 9.00 7.88
3 Burcuta Crina-Miriana VIII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 7.10 10.00 7.83
4 Spinu Andreea-Petronela VIII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 8.20 6.00 7.65
5 Dumitriu Andrei VIII Sandor Ciprian CN ANDREI SAGUNA 7.00 9.00 7.50
6 Dragoi Mihai VIII Iacob Gabriela 22 7.00 8.00 7.25
7 Moraru Theodor VIII Craciun Laurentiu SAM TARLUNGENI 8.30 4.00 7.23
8 Lucaci Maria VIII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 6.90 8.00 7.18
9 Budulan Cezara VIII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 7.20 6.00 6.90
10 Rat Maria-Gabriela VIII Micu Raluca 13 6.60 7.00 6.70
11 Iliuta Cristiana-Ioana VIII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 6.60 7.00 6.70
12 Beleiu Diana-Georgeta VIII Micu Raluca 13 6.90 6.00 6.68
13 Nitu Valentina-Mihaela VIII Sandor Ciprian CN ANDREI SAGUNA 6.50 7.00 6.63
14 Trimbitas Ana Maria VIII Morlova Matei LT IC DRAGUSANU Victoria 6.80 6.00 6.60
15 Lisniuc Dana-Madalina VIII Giosanu Tatiana 31 6.40 7.00 6.55
16 Balagel Anca-Nicoleta VIII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 6.90 5.50 6.55
17 Anghel Vlad-Sebastian VIII Oltei Mihaela 5 6.30 7.00 6.48
18 Serb Andreea VIII Constantin Madalina Sinca Noua 6.90 4.00 6.18
19 Cadar Vanesa VIII Tisulescu Pompilia 30 6.10 5.50 5.95
20 Gohoreanu Bogdan VIII Sandor Ciprian CN ANDREI SAGUNA 5.55 7.00 5.91
21 Dima Gheorghe-Marian VIII Constantin Madalina Sinca Noua 5.20 8.00 5.90
22 Popa Stefan VIII Mantarosie Aurel LT MIHAI SAULESCU PREDEAL 6.05 5.00 5.79
23 Gavrila Giulia-Maria VIII Micu Raluca 13 5.00 8.00 5.75
24 Chirtop Vlad-Ionut VIII Morlova Matei LT IC DRAGUSANU Victoria 5.80 5.00 5.60
25 Adam Ramona VIII Burulean Traian 14 6.10 4.00 5.58
26 Vezitiu Teodora VIII Cretu Elena 4 5.60 5.00 5.45
27 Murzea Ana-Maria VIII Iacob Gabriela 22 5.20 6.00 5.40
28 Bot Andreea VIII Giosanu Tatiana 31 5.40 4.00 5.05
29 Vladau Alina VIII Ungureanu Claudia 3, Codlea 5.50 3.50 5.00
30 Gramada Gabriela VIII   Ghimbav 4.80 5.00 4.85
31 Zavoianu Raluca VIII Visoianu Sanda CT MIRCEA CRISTEA 5.10 4.00 4.83
32 Popescu Stefan-Dragos VIII Pricop Raluca 18 5.20 3.00 4.65
33 Oprea Bogdan VIII Burulean Traian 14 2.62 9.00 4.22
34 Cocor Georgiana-Luminita VIII Popa Vasile 6 4.45 3.00 4.09
35 Vasilca Bogdan VIII   Ghimbav 3.50 5.00 3.88
36 Cojan Alexandra VIII Tisulescu Pompilia 30 4.40 2.00 3.80
37 Cocorada Valentin VIII Tisulescu Pompilia 30 3.45 4.50 3.71
38 Rasu Mihai-Alexandru VIII Burulean Traian 14 3.20 5.00 3.65
39 Ispas Ana VIII Popa Vasile 6 3.20 4.00 3.40
40 Gurau Ana-Maria-Ligia VIII Visoianu Sanda CT MIRCEA CRISTEA 2.90 4.50 3.30
41 Martinas Ionut-Ciprian VIII Pricop Raluca 18 3.27 0.00 2.45
1 Lisman Diana-Elena IX Burulean Traian CN DR IOAN MESOTA 7.90 10.00 8.43
2 Terciu Radu-Ionut IX Grigoras C CN ANDREI SAGUNA 8.50 8.00 8.38
3 Negrea Andrei-Ioan IX Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 8.25 3.50 7.06
4 Marosi Zoltan IX Traistaru Gabriela GS STEFAN IOSIF Rupea 7.60 3.50 6.58
5 Baciu Dan IX Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 6.80 5.50 6.48
6 Stoian Andra IX Burulean Traian CN DR IOAN MESOTA 5.65 8.50 6.36
7 Cernea Larisa IX Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 5.10 7.00 5.58
8 Ali Aysheh IX Burulean Traian CN DR IOAN MESOTA 4.50 8.00 5.38
9 Milea Antonia-Claudia IX Ionita Nicoleta CN RADU NEGRU FAGARAS 5.10 2.00 4.33
10 Turcu Alexandra IX Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 3.40 6.50 4.18
11 Oancea Monica-Alexandra IX Borcea Rodica CN DOAMNA STANCA 4.40 3.00 4.05
12 Tataru Andrada IX Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 3.55 4.00 3.66
1 Voicu Mihai X Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 9.85 6.00 8.89
2 Beschea Ioan X Sandor Ciprian CN ANDREI SAGUNA 8.57 8.00 8.43
3 Albu Alexandru X Sandor Ciprian CN ANDREI SAGUNA 7.25 10.00 7.94
4 Enache Teodora X Dobos C CN ANDREI SAGUNA 7.35 6.50 7.14
5 Giurgea Roxana-Maria X Moldovan Cristina CN EMIL RACOVITA 6.50 9.00 7.13
6 Popa Bogdan X Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 6.20 9.50 7.03
7 Stehan Florin X Sandor Ciprian CN ANDREI SAGUNA 6.30 8.00 6.73
8 Iuria Petru-Alexandru X Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 5.07 7.00 5.55
9 Goidescu Daniel X Creanga Lucian LT MIHAI SAULESCU PREDEAL 5.07 4.00 4.80
10 Hulpe George-Alexandru X Moldovan Cristina CN EMIL RACOVITA 5.70 2.00 4.78
11 Sava Alexandru-Marian X Picu Codruta CN EMIL RACOVITA 5.35 3.00 4.76
12 Danescu Lucian-Ionut X Moldovan Cristina CN EMIL RACOVITA 5.17 3.50 4.75
13 Rusu Nicoleta X Moldovan Cristina CN EMIL RACOVITA 5.50 2.50 4.75
14 Luntraru Dragos-George X Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 5.00 2.50 4.38
1 Darjan Alina XI Dobos C CN ANDREI SAGUNA 9.00 9.00 9.00
2 Buhus Cosmin-Gabriel XI Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 9.10 8.00 8.83
3 Coltofean Laura XI Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 8.65 8.00 8.49
4 Pelmus Ruxandra XI Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 7.95 9.00 8.21
5 Grigore Bogdan-Ioan XI Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 6.90 9.00 7.43
6 Tudose Alina XI Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 7.60 3.50 6.58
7 Vitcu Mihaela XI Moldovan Cristina CN EMIL RACOVITA 6.25 7.00 6.44
8 Isac Silvia-Antonia XI Sandor Ciprian CN DR IOAN MESOTA 5.85 6.00 5.89
9 Dan Horea XI Dobos C CN ANDREI SAGUNA 5.85 2.50 5.01
10 Serb Aurelia XI Borcea Elena CN RADU NEGRU FAGARAS 5.55 2.50 4.79
1 Ravar Anamaria-Sidonia XII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 9.27 10.00 9.45
2 Bitere Carmen-Anca XII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 8.97 10.00 9.23
3 Andris Andrei XII Moldovan Cristina CN EMIL RACOVITA 7.47 10.00 8.10
4 Bejan Ioana XII Dobos C CN ANDREI SAGUNA 8.05 7.50 7.91
5 Toderasc Raluca-Maria XII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 7.40 9.00 7.80
6 Nechifor Simona XII Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 7.65 7.50 7.61
7 Micu George XII Raducanu Viorel CN DR IOAN MESOTA 6.42 9.50 7.19
8 Chiciudean Irina XII Marian Horia GSI CODLEA 7.30 6.50 7.10
9 Donosa Dragos-Petru XII Dobos C CN ANDREI SAGUNA 6.55 8.50 7.04
10 Acuculitei Alexandra XII Sabau Viviana CN ANDREI BARSEANU 6.00 8.00 6.50
11 Floca Maria-Madalina XII Picu Codruta JOHANES HONTERUS 5.73 7.00 6.05
12 Bija Radu-Ioan XII Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 5.10 8.00 5.83
13 Epure Daniela XII Raducanu Rodica L ARTE PLASTICE BRASOV 6.00 4.50 5.63
14 Stan Razvan-Ionut XII Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 5.00 6.50 5.38
15 Moldoveanu Daniela XII Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 5.16 5.00 5.12
16 Dordea Diana-Columbita XII Mandreanu Emilian CN GRIGORE MOISIL 5.00 2.50 4.38