Brașov, Str. Bihorului nr.3 cod postal 500209 e-mail:colegiul_mesota@yahoo.com
Telefoane: secretariat 0268/543455 sau 0368/449197; director 0268/543457 ; director adj. 0268/543456 sau 0368/007093 | Contactaţi-ne



search engine by freefind căutare avansată
 OLIMPIADA JUDETEANA DE ROMANA "MIHAI EMINESCU"- 2003

OLIMPIADA JUDETEANA DE ROMANA "MIHAI EMINESCU"- 2003

Nr.Crt Nume Prenume Scoala Clasa N1 N2 Media
1 Filaropol Dana C.N. “Meşotă” 9 9.60 9.60 9.60
2 Adam Cezar Lic. “Honterus” 9 8.90 8.80 8.85
3 Isaicu Monica Lic. Victoria 9 8.50 8.90 8.70
4 Zamfir Oana Carmen C.N."Unirea" 9 8.10 8.50 8.30
5 Spatariu Lavinia C.N. “Andrei Şaguna” 9 8.30 8.20 8.25
6 Prian Andrei C.N. “Andrei Şaguna” 9 8.00 8.20 8.10
7 Marcu Simona Lic. De Artă 9 7.80 8.00 7.90
8 Coman Oana Maria C.N. “Meşotă” 9 7.80 7.90 7.85
9 Sofonea Alexandru C.N. “Andrei Şaguna” 9 7.20 7.80 7.50
10 Oancea Ruxandra C.N."Unirea" 9 7.80 6.80 7.30
11 Andrieş Alexandra C.N. Informatică 9 6.90 7.60 7.25
12 Moarcăş Monica C.N. “Meşotă” 9 7.50 7.00 7.25
13 Schiau Ioana C.N."Unirea" 9 7.60 6.80 7.20
14 Paraschiv Oana C.N."Unirea" 9 7.30 7.00 7.15
15 Petre Oana C.N. Informatică 9 7.30 7.00 7.15
16 Lupaşcu Alexandra C.N. Informatică 9 6.80 7.00 6.90
17 Pană Alexandra C.N. “Andrei Şaguna” 9 7.20 6.60 6.90
18 Butean Alexandru Lic. Victoria 9 7.20 6.40 6.80
19 Ciobanu Cornelia Gr.Şc.Ind.”Brâncoveanu” 9 6.90 6.60 6.75
20 Lipan Florin Lic. “Honterus” 9 6.70 6.60 6.65
21 Colpoş Eugenia C.N. “Meşotă” 9 6.20 7.00 6.60
22 Matei Andreea C.N. “Meşotă” 9 6.40 6.60 6.50
23 Sarsamă Claudia-Bianca Gr.Şc.Chimie Victoria 9 6.50 6.50 6.50
24 Ipati Elena Gr.Şc.Ind.”Brâncoveanu” 9 6.20 6.70 6.45
25 Cioinegel Petronela Lic. “N.Titulescu” 9 6.00 6.80 6.40
26 Sochirca Victoria C.N. “Bârseanu” 9 6.40 6.40 6.40
27 Şuvăială Marian C.N.”Radu Negru” 9 6.20 6.60 6.40
28 Haralyi Edith C.N. “Andrei Şaguna” 9 6.50 6.00 6.25
29 Negură Petronela C.Th. “Mircea Cristea” 9 6.30 6.00 6.15
30 Rătescu Roxana Lic.”A.Mureşianu” 9 5.90 6.40 6.15
31 Călbează Andreea C.N.”Radu Negru” 9 6.00 6.20 6.10
32 Băncilă Cristina Nicoleta Gr.Sc."Victor Jinga" 9 5.80 6.20 6.00
33 Stan Nicoleta Gr. Şc. Energetic 9 5.60 6.40 6.00
34 Iliescu Cristian Lic. "M.Săulescu" 9 6.30 5.60 5.95
35 Sipos Reka Lic.”Aprily Lajos” 9 5.60 6.00 5.80
36 Vizi Gabriela Lic.”Aprily Lajos” 9 5.60 5.90 5.75
37 Vorobiov Valeria Gr.Şc.Ind. Uşoară 9 5.70 5.70 5.70
38 Uruc Adina C.N. “Bârseanu” 9 5.60 5.80 5.70
39 Bentea Mirona C.N.”Radu Negru” 9 5.90 5.40 5.65
40 Lucaci Maria Lic. De Artă 9 5.60 5.60 5.60
41 Stănuleţu Cristina Lic. Victoria 9 5.60 5.60 5.60
42 Vârsan Adina Florina Gr.Şc.Ind.Uşoară 9 5.60 5.60 5.60
43 Ene Ana Maria C.N. “Bârseanu” 9 5.30 5.80 5.55
44 Hajdu Karoly Lic.”A.Mureşianu” 9 5.20 5.80 5.50
45 Otveş Ioana Alina Gr. Şc. Energetic 9 5.40 5.40 5.40
46 Proca Mihaela Gr.Sc. "Arte şi Meserii" 9 5.00 5.80 5.40
47 Grapă Oana Lic. De Artă 9 5.00 5.50 5.25
48 Piter Oliver Mirel Lic. Teoretic Zărneşti 9 5.00 5.50 5.25
49 Popovici    Elena C.N. “Meşotă” 9 5.00 5.50 5.25
50 Matei Bianca Gr.Şc.Rulmentul 9 5.40 5.00 5.20
51 Pomană Georgiana Gr. Şc. Energetic 9 5.00 5.40 5.20
52 Butuc Rusalca Lic.”A.Mureşianu” 9 5.30 5.00 5.15
53 Dan Nicoleta Daniela Lic. Teoretic Zărneşti 9 5.00 5.20 5.10
54 Gabos Tunde Lic.”Aprily Lajos” 9 5.20 5.00 5.10
55 Gainariu Andrei Lic. "M.Săulescu" 9 5.00 5.20 5.10
56 Diaconu Anca Ionela Lic. Teoretic Zărneşti 9 5.10 5.00 5.05
57 Gabor Mihai Gr.Şc.Ind. Zărneşti 9 5.00 5.00 5.00
58 Muntean Alexandru Gr.Şc.Ind. Uşoară 9 5.00 5.00 5.00
59 Porumbel Dana Gr.Şc.Ind. Zărneşti 9 5.00 5.00 5.00
60 Bârzescu Teodora Catalina C.N. “Andrei Şaguna” 10 9.50 9.50 9.50
61 Comănici Nadia C.N. “Meşotă” 10 9.00 9.70 9.35
62 Moldoveanu Georgiana C.N. “Bârseanu” 10 9.70 8.90 9.30
63 Tănasă Loredana C.N. “Meşotă” 10 9.20 9.40 9.30
64 Fîntîneru Alexandru C.N. Informatică 10 9.00 9.30 9.15
65 Voicu Mădălina C.N."Unirea" 10 9.00 9.30 9.15
66 Rus Nicolae C.N. "D-na Stanca" 10 9.10 9.10 9.10
67 Păduraru Petronela C.N. “Andrei Şaguna” 10 9.20 8.90 9.05
68 Gandiceanu Roxana C.N. “Andrei Şaguna” 10 9.20 8.80 9.00
69 Iuliano Alma Florentina Lic. de Artă 10 8.90 9.10 9.00
70 Scoican Raluca Lic. De Artă 10 8.80 9.00 8.90
71 Cîrîc Teodora C.N. Informatică 10 8.50 8.60 8.55
72 Petrache Lavinia C.N.”Radu Negru” 10 8.70 8.40 8.55
73 Nică Georgiana C.N."Unirea" 10 8.60 8.40 8.50
74 Crişan Adina C.N. “Andrei Şaguna” 10 8.60 8.20 8.40
75 Nistor Roxana Lic. Teoretic Zărneşti 10 8.50 8.20 8.35
76 Diaconu Florin Lic. De Artă 10 8.20 8.50 8.35
77 Dan Ioan Lucian C.N.”Radu Negru” 10 8.00 8.50 8.25
78 Dumitrescu Teodora C.N. "D-na Stanca" 10 7.90 8.50 8.20
79 Bălan Ruxandra C.Şt. Nat. “E.Racoviţă” 10 8.10 8.10 8.10
80 Ciocan Ioana C.N.”Radu Negru” 10 8.20 8.00 8.10
81 Costea Alina Gr.Sc. Hidromecanica 10 8.10 8.00 8.05
82 Manea Alexandru Gr. Şc. Energetic 10 8.00 8.00 8.00
83 Ungureanu Alexandra Gr.Şc.Ind.”Brâncoveanu” 10 8.00 8.00 8.00
84 Şeulean Ioana Lic. Victoria 10 8.30 7.60 7.95
85 Maliţa Florina C.N."Unirea" 10 7.80 8.10 7.95
86 Leescu Maria C.N. “Meşotă” 10 7.80 8.00 7.90
87 Rus Alexandra Gr.Sc. Hidromecanica 10 8.20 7.60 7.90
88 Panait Diana C.N. “Andrei Şaguna” 10 7.70 7.90 7.80
89 Fazakas Eva Lic.”Aprily Lajos” 10 7.50 8.00 7.75
90 Văidean Amelia Liliana C.N. "D-na Stanca" 10 7.80 7.70 7.75
91 Smădu Octavia Lic. Victoria 10 7.20 7.80 7.50
92 Luca Andreea C.N. “Meşotă” 10 7.50 7.40 7.45
93 Păduraru Paula Gr.Şc.Ind.”Brâncoveanu” 10 7.40 7.40 7.40
94 Szakats Andreea Gr.Sc."Victor Jinga" 10 7.40 7.00 7.20
95 Lupu Rares Lic. Teoretic Zărneşti 10 7.60 6.80 7.20
96 Chelaru Anca Lic.”A.Mureşianu” 10 7.00 7.20 7.10
97 Deac Petra C.N. “Meşotă” 10 6.60 7.50 7.05
98 Ţâra Ana C.N. “Bârseanu” 10 7.00 7.00 7.00
99 Dinu Cristina Lic.”A.Mureşianu” 10 6.70 7.20 6.95
100 Alexe Teodor C.N. Informatică 10 7.10 6.80 6.95
101 Enache Adriana Gr. Şc. Energetic 10 6.80 7.10 6.95
102 Brânzea Andra C.N. “Meşotă” 10 7.00 6.80 6.90
103 Popa Ana-Camelia Gr.Şc.Ind.Uşoară 10 6.80 7.00 6.90
104 Şmicăl Alexandra Gr.Şc.Ind.”Brâncoveanu” 10 6.80 6.90 6.85
105 Şandor Diana Gr.Şc. “Şenchea” 10 7.00 6.60 6.80
106 Stângaciu Ioana Gr.Şc.Ind. Uşoară 10 6.80 6.60 6.70
107 Boholţean Georgeta Gr.Şc. “Şenchea” 10 6.70 6.60 6.65
108 Udup Arina C.Şt. Nat. “E.Racoviţă” 10 6.80 6.50 6.65
109 Husaru Otilia Gr. Şc. Energetic 10 6.20 6.80 6.50
110 Husea Ana-Maria Lic. Victoria 10 6.20 6.40 6.30
111 Szocs Levente Lic.”Aprily Lajos” 10 6.20 6.40 6.30
112 Rusu Anamaria Gr.Sc. Hidromecanica 10 6.60 6.00 6.30
113 Iancău Claudia Eugenia Gr.Şc.Ind. Uşoară 10 6.20 6.20 6.20
114 Balog Diana Gr.Şc.Ind. Zărneşti 10 6.00 6.20 6.10
115 Anghel Ştefania Lic. Teoretic Zărneşti 10 6.00 6.00 6.00
116 Arnăutu Gabriela C.N. “Bârseanu” 10 5.80 5.70 5.75
117 Mogoş Adriana Gr.Şc. “Şenchea” 10 5.10 5.60 5.35
118 Biro Beatrice Lic. “N.Titulescu” 10 5.00 5.30 5.15
119 Pîntea Alina Gr.Sc."Victor Jinga" 10 5.30 5.00 5.15
120 Mihai Delia C.N. “Meşotă” 11 9.80 9.80 9.80
121 Pop Ioana C.N. Informatică 11 9.00 9.20 9.10
122 Uruc Andreea C.N."Unirea" 11 9.00 9.00 9.00
123 Dinu Cosmina Ioana C.N. “Andrei Şaguna” 11 8.50 8.80 8.65
124 Mircea Darina Lic. de Artă 11 8.30 8.40 8.35
125 Necula Catalina C.N. “Andrei Şaguna” 11 8.30 8.40 8.35
126 Sorea Andrada C.N.”Radu Negru” 11 8.60 8.10 8.35
127 Sulică Denisa C.N. “Andrei Şaguna” 11 8.25 8.25 8.25
128 Ciovică Luciana C.N. “Meşotă” 11 8.40 8.00 8.20
129 Soare Mădălina C.N. “Meşotă” 11 8.20 8.20 8.20
130 Dobos Ionela C.N."Unirea" 11 8.00 8.00 8.00
131 Pintilie Irina C.N. “Meşotă” 11 7.90 8.00 7.95
132 Şerban Simona C.N."Unirea" 11 7.75 7.75 7.75
133 Mereţ Gheorghe C.N. “Meşotă” 11 7.75 7.75 7.75
134 Mustaţă Ionuţ C.N. “Bârseanu” 11 7.90 7.10 7.50
135 Suciu Alina Lic. De Artă 11 7.10 7.10 7.10
136 Homorozean Alina C.N. “Meşotă” 11 7.10 7.10 7.10
137 Sava Raluca C.N. Informatică 11 7.60 6.60 7.10
138 Dobolyi Olga Claudia Gr.Sc."Victor Jinga" 11 7.20 6.90 7.05
139 Grancea Maria C.N.”Radu Negru” 11 6.95 6.95 6.95
140 Calistru Ana-Maria C.N.”Radu Negru” 11 6.60 7.30 6.95
141 Horneţ Sorina C.N. “Andrei Şaguna” 11 6.90 6.90 6.90
142 Sfîrlă Mioara C.N. "D-na Stanca" 11 6.90 6.70 6.80
143 Răşină Mădălina C.Şt. Nat. “E.Racoviţă” 11 6.80 6.30 6.55
144 Râmboiu Ramona Lic. Victoria 11 6.50 6.20 6.35
145 Vărăreanu Andreea Lic. “N.Titulescu” 11 6.60 6.10 6.35
146 Neculau Adina C.N. "D-na Stanca" 11 6.40 6.20 6.30
147 Agachi Bianca Gr.Şc.Ind.Uşoară 11 6.30 6.20 6.25
148 Negotei Paul C.N. “Bârseanu” 11 6.20 6.30 6.25
149 Gocza Isabella Lic.”Aprily Lajos” 11 6.20 6.20 6.20
150 Bucin Carmen Florina Gr.Şc.Ind. Uşoară 11 6.00 6.40 6.20
151 Mălureanu Vlad C.N. Informatică 11 6.20 6.20 6.20
152 Dălălău Diana Maria Gr. Şc. Energetic 11 5.70 6.40 6.05
153 Illyies Eva Lic.”Aprily Lajos” 11 5.85 5.85 5.85
154 Nechifor Gabriel Lic.”A.Mureşianu” 11 6.10 5.40 5.75
155 Rujoiu Anamaria Gr.Sc."Victor Jinga" 11 5.70 5.50 5.60
156 Răţulea Nicoleta C.Şt. Nat. “E.Racoviţă” 11 5.60 5.40 5.50
157 Enache Alina Gr. Şc. Energetic 11 5.60 4.80 5.20
158 Lupascu Gabriela Gr.Sc. "Arte şi Meserii" 11 5.15 5.15 5.15
159 Butum Nicoleta C.N. "D-na Stanca" 11 5.20 4.90 5.05
160 Afric Roxana C.Th. “Mircea Cristea” 11 5.50 4.50 5.00
161 Elisei Mihaela Gr.Şc.Rulmentul 11 5.40 4.40 4.90
162 Trofin Ana Maria Gr.Sc."Victor Jinga" 11 5.00 4.80 4.90
163 Frăţilă Dan Gr.Şc.Ind. Zărneşti 11 4.00 4.00 4.00
164 Cătană Alexandra C.N. “Meşotă” 12 9.90 9.50 9.70
165 Chiriac Christine Lic. De Artă 12 9.70 9.50 9.60
166 Dragomir Bianca C.N. “Meşotă” 12 9.60 9.60 9.60
167 Dăncuţă Maria-Cristina Gr.Sc. Hidromecanica 12 9.70 9.20 9.45
168 Dumitrescu Ioana Lic. “Honterus” 12 9.80 9.00 9.40
169 Ana Ruxandra C.N. “Andrei Şaguna” 12 9.20 9.30 9.25
170 Feşteu Adriana Lic. de Artă 12 9.00 9.40 9.20
171 Benga Luminiţa C.N."Unirea" 12 9.20 9.00 9.10
172 Radu Ioana C.N. “Bârseanu” 12 9.00 9.20 9.10
173 Lisianu Laura C.N.”Radu Negru” 12 8.90 9.20 9.05
174 Urdar Diana C.N. Informatică 12 8.90 8.70 8.80
175 Căpăţână Olivia C.N. Informatică 12 8.80 8.70 8.75
176 Zaharie Camelia Lic. “Antipa” 12 8.80 8.60 8.70
177 Raus Ana Maria C.N. “Meşotă” 12 8.60 8.70 8.65
178 Albu Sergiu Iulian C.Th. “Mircea Cristea” 12 9.00 8.20 8.60
179 Enache Flaviana Lic. De Artă 12 8.80 8.20 8.50
180 Baak Annelore C.N. “Bârseanu” 12 8.80 7.90 8.35
181 Botezatu Dan C.Şt. Nat. “E.Racoviţă” 12 7.90 8.80 8.35
182 Forsea Carmen C.N. “Meşotă” 12 8.40 8.20 8.30
183 Nicoară Andreea Lic.”Aprily Lajos” 12 8.50 8.00 8.25
184 Petraşcu Horia Lic. “N.Titulescu” 12 8.20 8.20 8.20
185 Toader Sorin Mihai C.Th. “Mircea Cristea” 12 8.10 8.30 8.20
186 Matei Mihaela C.N. “Andrei Şaguna” 12 8.10 8.20 8.15
187 Chiujdea Maria C.N.”Radu Negru” 12 7.60 8.40 8.00
188 Gal Alina C.N. “Andrei Şaguna” 12 7.80 8.20 8.00
189 Cărbunaru Nicoleta Lic. "M.Săulescu" 12 7.40 8.30 7.85
190 Crăciun Bianca Lic. Teoretic Codlea 12 8.00 7.70 7.85
191 Marian Cristina C.N."Unirea" 12 8.00 7.50 7.75
192 Mânzăţeanu Andrei C.N."Unirea" 12 7.50 7.90 7.70
193 Polmolea Simona Gr.Sc. Chimie Ind. 12 7.50 7.70 7.60
194 Nicolae Aniţa Andreea C.N. “Andrei Şaguna” 12 7.40 7.70 7.55
195 Buzete Angela C.N."Unirea" 12 8.00 7.00 7.50
196 Tudor Ioana Lorena Lic. “N.Titulescu” 12 7.40 7.50 7.45
197 Ivanovici Diana Elena Gr.Şc.Ind.Uşoară 12 7.20 7.50 7.35
198 Voinescu Ana Maria Lic. Teoretic Zărneşti 12 7.30 7.30 7.30
199 Dosa Andras Lic.”Aprily Lajos” 12 7.00 7.50 7.25
200 Iacubovici Izabela Lic.”Honterus” 12 7.50 7.00 7.25
201 Vătăşescu Monica C.N. “Meşotă” 12 7.40 7.10 7.25
202 Bayer Bogdan Lic. Teoretic Zărneşti 12 7.40 6.80 7.10
203 Capotă Florin Lucian Gr.Sc."Victor Jinga" 12 7.00 7.00 7.00
204 Ciotir Cristina Gr.Şc.Ind.”Brâncoveanu” 12 6.80 7.20 7.00
205 Muş Manuela C.N. “Meşotă” 12 7.10 6.70 6.90
206 Poteraş Claudia Gr.Şc.Rulmentul 12 7.00 6.80 6.90
207 Crăciun Teodora Roxana Lic. Teoretic Zărneşti 12 7.00 6.60 6.80
208 Jercan Ovidiu Florian Gr.Sc."Victor Jinga" 12 6.50 7.00 6.75
209 Pălăcean Dana Gr.Şc.Rulmentul 12 6.00 6.80 6.40
210 Buta Ana Maria Lic.Teoretic Codlea 12 6.40 6.20 6.30
211 Şchiopu Livia Gr.Şc.”S.Mehedinţi” Cd. 12 6.60 6.00 6.30
212 Fodoreanu Lidia Lic. Teoretic Codlea 12 5.80 6.10 5.95
213 Roşca Rareş Gr.Şc.Rulmentul 12 5.50 6.00 5.75
214 Solcan Adria C.N. Informatică 12 5.80 5.50 5.65
215 Ţucă Adina Gr.Şc.Ind. Zărneşti 12 5.50 5.70 5.60
216 Dănescu Georgiana Gr.Sc Constructii 12 5.30 5.50 5.40
217 Burghiu Mirabela Gr.Sc."Victor Jinga" 12 5.50 5.20 5.35
218 Tamba Andra Gr.Sc Constructii 12 5.80 4.80 5.30
219 Vincze Andreea Gr.Sc. Chimie Ind. 12 5.00 5.50 5.25
220 Sandachi Daniela Gr.Şc.”S.Mehedinţi” Cd. 12 5.00 5.00 5.00
221 Turkosi Csaba Lic.”Aprily Lajos” 12 4.50 4.30 4.40
INSPECTOR
PROF. MIRCEA MOT


Contact
Brașov, Str. Bihorului nr.3, cod postal 500209, e-mail: colegiul_mesota@yahoo.com

Telefoane
secretariat: 0268 543455 / 0368 449197, director: 0268 543457, director adj.: 0268 543456 sau 0368/007093