Premii şi menţiuni la olimpiadele şcolare judetene 2010

 

Olimpiada de limba şi literatura romānă

Nr.crt.

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Netejoru Anda

VA

Premiul I

Răducanu Raluca

2

Gödri Sabina

VA

Premiul II

Răducanu Raluca

3

Tăzlăoanu Sandra

VA

Premiul III

Răducanu Raluca

4

Vişan Ioana

V B

Premiul I

Paler Oana

5

Similie Mara

VIA

Premiul I

Paler Oana

6

Furnică Andreea

VIIA

Premiul III

Răducanu Raluca

7

Ciucaşu Andreea

VIIIA

Premiul I

Răducanu Raluca

8

Şindrilaru Diana

VIIIB

Premiul II

Paler Oana

9

Ghirca Lucia

IXE

Premiul I

Paler Oana

10

Turcu Raluca

IXE

Premiul III

Paler Oana

11

Pagu Oana

XC

Premiul I

Paler Oana

12

Spānu Andreea Petronela

XID

Premiul I

Cīrciu Evelina

13

Şerban Roxana

XIC

Premiul III

Humă Maria

14

Cīrneală Karina

XIIA

Premiul I

Humă Maria

15

Vescan Ana Irina

XIIB

Premiul I

Cīrciu Evelina

16

Cotruş Ruxandra Ioana

XIID

Premiul I

Cīrciu Evelina

17

Iosif Dragoş Ioan

XIIB

Premiul II

Cīrciu Evelina

 

Olimpiada de limba engleză

Nr.crt.

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Ciobanu Andrei

XC

Menţiune

Csiki Ana-Maria

2

Ţifrea Alexandru

XC

Menţiune

Csiki Ana-Maria

3

Călin Mihai

XF

Menţiune

Grigoraş Alina

4

Toma Eliza

XI A

Menţiune

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

5

Tudose Roxana

XI A

Menţiune

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

6

Husar Mihaela

XI A

Menţiune

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

7

Ciulei Victor

XI B

Menţiune

Grigoraş Alina

8

Cadariu Alexandra

XIC

Menţiune

Grigoraş Alina

9

Kovacsi Mihai

XIE

Menţiune

Csiki Ana-Maria

10

Constantinescu Oana

XID

Menţiune

Sārghie Raluca

11

Bercu Diana

XII A

Premiul I

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

12

Mihăilescu Andrada

XII A

Premiul III

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

13

Mihuţ Septimiu

XII A

Premiul III

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

14

Eşanu Cătălin

XII A

Menţiune

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

15

Onoferi Simona

XII E

Menţiune

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

16

Muntean Andrei

XII E

Menţiune

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

17

Sima Ioana

XII E

Menţiune

Baciu Cristina

Rogoz Rodica

 

Olimpiada de limba franceză

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Furnică Andreea

VIIA

Premiul III

Lobodă Alina

2

Ene Diana

VIIA

Menţiune

Lobodă Alina

3

Hodoleanu Marius

VIIA

Menţiune

Lobodă Alina

4

Juravlea Oana

VIIA

Menţiune

Lobodă Alina

5

Ciucaşu Andreea

VIII A

Premiul II

Avram Adela

6

Lungu Dan Anatolii

VIII A

Menţiune

Avram Adela

7

Costache Patricia

VIII A

Menţiune

Avram Adela

8

Şchiopu Oana

IXB

Menţiune

Avram Adela

9

Vighi Cristiana

IXF

Menţiune

Cornescu Doina

10

Marinescu Laura

XF

Premiul III

Cornescu Doina

Lobodă Alina

11

Toma Eliza

XI A

Premiul III

Avram Adela

12

Simon Diana

XI A

Menţiune

Avram Adela

13

Bertea Corina

XIF

Menţiune

Cornescu Doina

Lobodă Alina

14

Muraru Daniel

XIF

Menţiune

Cornescu Doina

Lobodă Alina

15

Iliuţă Cristiana

XIF

Menţiune

Cornescu Doina

Lobodă Alina

16

Bercu Diana

XIIA

Premiul I

Cornescu Doina

17

Ali Aysheh

XIIF

Menţiune

Cornescu Doina

Lobodă Alina

 

Olimpiada de limba germană

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Bălăcescu Livia

XIC

Premiul I

Greif Beatrice

2

Dumbravă Dan

IXD

Premiul II

Greif Beatrice

Neguţoiu Adrian

3

Dragoş Iosif

XIIB

Premiul I

Neguţoiu Adrian

 

Olimpiada de limba latină

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Cosma Roxana

IXA

Premiul II

Şoşu Cecilia

2

Razec Ines

XA

Premiul I

Şoşu Cecilia

3

Toma Eliza

XIA

Premiul I

Şoşu Cecilia

 

Olimpiada de biologie

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Puşcaşu Alexandra

IXB

Premiul II

Bucăţică Cuna

2

Cristian Vasile

IXB

Menţiune

Bucăţică Cuna

3

Furtună Ioana

XB

Premiul III

Bucăţică Cuna

4

Potcovaru Gabriela

XC

Menţiune

Bucăţică Cuna

5

Andreescu Adnana

XD

Menţiune

Bucăţică Cuna

6

Stroia Livia

XIC

Premiul I

Bucăţică Cuna

7

Manolache Ana Maria

XIE

Premiul II

Cutieru Adeluţa

8

Crăciun Rareş

XIF

Premiul III

Bucăţică Cuna

9

Adam Evelin

XIE

Menţiune

Cutieru Adeluţa

10

Duţă Raluca

XIIF

Premiul I

Bucăţică Cuna

 

Olimpiada de geografie

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Năsui Laurenţiu

VIIIA

Menţiune

Răducanu Viorel

2

Maior Roşca Iulia

VIIIB

Menţiune

Răducanu Viorel

3

Şindrilaru Diana

VIIIB

Menţiune

Răducanu Viorel

4

Găitan Andreea

IXE

Premiul I

Şandor Ciprian

5

Comărniceanu Oana

IXA

Premiul III

Răducanu Viorel

6

Poloşan Daria

IXE

Menţiune

Şandor Ciprian

7

Potcovaru Gabriela

XC

Premiul I

Răducanu Viorel

8

Stănişor Claudiu

XF

Premiul III

Spiridon Nicolae

9

Coroiu Nicoleta

XIB

Premiul I

Şandor Ciprian

10

Csere Miklos

XIIB

Premiul II

Răducanu Viorel

11

Lisman Diana

XIIB

Premiul III

Răducanu Viorel

12

Mihuţ Septimiu

XIIA

Menţiune

Răducanu Viorel

13

Dragnea Alexandru

XIIB

Menţiune

Răducanu Viorel

 

Olimpiada de chimie

Nr. crt.

Numele elevilor

Clasa

Premiu obţinut

Profesor īndrumător

1

Bălăcescu Livia

XIC

Premiul I

Popa Eugenia

2

Tarbă Mihaela

XIE

Premiul III

Popa Eugenia

3

Popica Andreea

XID

Menţiune

Popa Eugenia

7

Furtună Ioana

XB

Menţiune

Vārban Maria

8

Popescu Eliza

XE

Menţiune

Vārban Maria

10

Sav Roxana

IXE

Menţiune

Mreană Mikhaela

11

Motoaşcă Irina

IXE

Menţiune

Mreană Mikhaela

12

Puşcaşu Alexandra

IXB

Menţiune

Mreană Mikhaela

13

Sauliuc Paul

XF

Menţiune

Mreană Mikhaela

14

Grozavu Paula

IXF

Menţiune

Mreană Mikhaela

15

Raportaru Ana Maria

IXB

Menţiune

Mreană Mikhaela

16

Magdo Lorand

IXE

Menţiune

Mreană Mikhaela

18

Anghel Adriana

VIIA

Menţiune

Mreană Mikhaela

19

Toşu Andrei

VIIA

Menţiune

Mreană Mikhaela

 

Olimpiada de matematică

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Ţifrea Alexandru

XC

Premiul I

Ilie Romeo

2

Arnăuţ Diana-Alica

VIA

Menţiunea I

Oancia Anton

3

Bezdadea Beatrice Cristina

VIA

Premiul II

Oancia Anton

4

Similie Mara-Alexandra

VIA

Premiul II

Oancia Anton

5

Vrabie Vlad

VIA

Premiul II

Oancia Anton

 

Olimpiada de fizică

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Işan Petru

VIIIA

Menţiune

Nistor Ioan

2

Humă Laurenţiu

VIIIA

Menţiune

Nistor Ioan

3

Sav Roxana

IXE

Menţiune

Tripşa Ovidiu

4

Ţifrea Alexandru

XC

Premiul III

Tripşa Ovidiu

5

Orţan David

XE

Menţiune

Polexa Octavian

6

Oancea Cristian

XB

Menţiune

Alexandrescu Luciu

7

Stoianovici Horaţiu Andrei

XC

Menţiune

Tripşa Ovidiu

8

Stoica Răzvan

XIC

Premiul III

Tripşa Ovidiu

9

Caranovic Ştefan

XIIB

Premiul I

Tripşa Ovidiu

 

Olimpiada de istorie

Nr.crt.

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Manole Alexandru

VIIIB

Menţiune

Stati Maria

2

Grosu Branişte Ioana

IXA

Premiul II

Dumitraşcu Ion

3

Mateiciuc Mugurel

XA

Menţiune

Stati Maria

4

Călin Mihai

XF

Menţiune

Dumitraşcu Ion

5

Cutieru Andrei

XIC

Premiul II

Bodea Valentin

6

Eşanu George Cătălin

XIIA

Premiul II

Stati Maria

 

Olimpiada de limba spaniolă

Nr.crt.

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Buzaru Cristina

XIA

Premiul I

Kilinger Doina

2

Moaşa Ioana

XIA

Premiul III

Kilinger Doina

 

Olimpiada de informatică

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Stoianovici Horaţiu

XC

Menţiune

Emilia Mailat

2

Comărniceanu Oana

IXA

Premiul II

Felicia Păcurar

3

Negrea Bianca

IXE

Menţiune

Felicia Păcurar

4

Cadariu Alexandra

XIC

Menţiune

Mihaela Constantin

5

Engel Guth Sandra

XIC

Menţiune

Mihaela Constantin

 

Olimpiada de educaţie tehnologică

Nr.crt.

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Netejoru Anda

VA

Premiul II

Cenţiu Luminiţa

2

Vişan Ioana 

VB

Menţiune

Cenţiu Luminiţa

3

Similie Mara

VIA

Premiul II

Cenţiu Luminiţa

4

Gheorghe Julia

VIB

Menţiune

Cenţiu Luminiţa

5

Voicescu George

VIIA

Menţiune

Cenţiu Luminiţa

6

Marincaş Maria

VIIA

Menţiune

Cenţiu Luminiţa

7

Cosma Liviu

VIIIA

Menţiune

Cenţiu Luminiţa

8

Dudă Sergiu

VIIIB

Menţiune

Cenţiu Luminiţa

 

Olimpiada de religie

Nr.crt.

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Iosif Ioan Dragoş

XIIB

Premiul II

Gatea Iulia

2

Stoian Andra

XIIC

Premiul III

Gatea Iulia

 

Olimpiada sportului şcolar

Nr.crt

Elevii premiaţi

Clasa

Premiul/specificarea

Profesor īndrumător

1

Duca Alexandru

XIIC

Locul I - şah

Constantinescu Alexe

Guşu Mariana

2

Butnariu Mădălina

IX

Locul  II

tenis de masă

Constantinescu Alexe Guşu Mariana

3

Hrimiuc Mihai

XE

Locul  II, cros

Constantinescu Alexe Guşu Mariana

4

BASCHET FETE

Liceu

Locul I

Constantinescu Alexe

Guşu Mariana

5

BASCHET BĂIEŢI

Gimnaz

Locul  II

Constantinescu Alexe

Guşu Mariana

6

RUGBY

Liceu

Locul  II

Constantinescu Alexe Guşu Mariana